Запитання : Який тонометр вибрати - автоматичний чи механічний і чому?

Від того, для кого призначений тонометр, які є захворювання і як часто необхідно користуватися приладом, залежить, на якому його типі зупинитися: механічний, автоматичний або напівавтоматичний. Кожен тонометр має свої особливості, переваги і недоліки. Тому, якщо ви вирішили купити тонометр, зверніть увагу на особливості кожного з них.

Механічний тонометр. Манжета приладу накладається на плече, нагнітання повітря в неї виконується вручну за допомогою гумової груші. Цифрові значення відстежують по циферблату, визначаючи тони за допомогою фонендоскопа. Вважається, що такий тонометр дає найбільш точний результат - на нього не впливають перешкоди: розмова під час вимірювання тиску, серцева аритмія, рухи рукою, на яку накладена манжета і т. д.

Механічний тонометр можуть використовувати люди, які мають навички роботи з ним (наприклад, лікарі), або ті, у кого немає необхідності в частому вимірюванні тиску. Використання механічного тонометра вимагає певних навичок, а також може викликати труднощі у людей похилого віку або тих, хто має проблеми зі слухом. Крім того, треба пам'ятати, що термін служби груші невеликий (2-3 роки), а приблизно раз на рік доведеться відносити прилад на повірку.

Автоматичний тонометр. Повітря в манжету нагнітається автоматично, результат відображається на дисплеї в цифровому вигляді. Манжета апарату може кріпитися як на пальці, так і на зап'ясті або плечі.

Найменш точними є апарати, що вимірюють тиск на пальці. Їх не рекомендують людям, які мають захворювання серця. Зап'ястні тонометри підійдуть людям до 30-35 років, які не мають серйозних серцево-судинних захворювань. З віком судини на зап'ясті втрачають свою еластичність, що не дозволяє точно виміряти артеріальний тиск. Такий прилад підходить людям, які ведуть активний спосіб життя, його легко взяти з собою в дорогу. Він компактний, виміряти ним тиск дуже просто.

Найбільш вдалий варіант кріплення манжети - на плечі, похибка вимірювання складає до 5 мм рт.ст., причому точність вимірювання залежить від правильності накладання манжети. Більшість автоматичних приладів мають функцію «індикатор аритмії», «показання пульсу». Такий апарат необхідний людям, страждаючим аритмією.

Крім того, автоматичні тонометри оснащені пам'яттю на останні 20-50 вимірів, можливістю зберігати результати різних користувачів, функцією обчислення середнього значення та енергонезалежній пам'яті, причому результати вимірювань зберігаються навіть при розрядженій батареї.

При купівлі автоматичного тонометра варто звернути увагу на зручність управління, чіткість дисплея, зручність і надійність манжети.

Напівавтоматичний тонометр. Повітря в манжету у такому приладі нагнітається вручну, а результат показує дисплей. Такі тонометри компактні, доступні за ціною і прості у використанні, підійдуть для дороги або дачі.

Таким чином, для літніх людей та хворим на гіпертонію або аритмію підійде повністю автоматизований тонометр з достатньою кількістю функцій і пристосувань. Дорогий автоматичний апарат цілком може замінити і доступний за ціною механічний. Для нечастих вимірювань людям середнього віку підійдуть напівавтоматичні або зап'ястні автоматичні тонометри.

Але, мабуть, найбільш точний тонометр - той, який в руках у лікаря...

 
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Пошук по сайту

Шукати

Каталог товарів

Наші магазини

«Med-Magazin.ua» - магазин медтехніки, засобів реабілітації, товарів для краси та довголіття
(основний офіс)

02002, Україна, Київська, Київ, ул. П. Калнышевского, будинок 7
  • +38 (044) 369-38XX
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create