Вибрати інгалятор: поради від фахівців

Вибрати інгалятор - не така проста справа, як здається на перший погляд. В магазинах представлено надзвичайно широкий асортимент товарів, а тому після рекомендацій лікаря придбати інгалятор не варто відразу бігти до аптеки, а спочатку  вивчити всі нюанси, щоб вибрати інгалятор, який найбільше відповідатиме вашій ситуації.

Який інгалятор найкращий?

На це питання важко відповісти, адже спочатку потрібно визначитись які органи дихальної системи вам варто лікувати: верхні, середні чи нижні дихальні. Візьміть до уваги також розчини для використання в інгаляторі, призначені лікарем .

Небулайзерна терапія - найефективніший метод лікування та запобігання захворювань органів дихання. Під час інгаляції витрачається менше лікарського засобу, адже активні речовини засвоюються в більшій кількості.
За типами інгалятори розділяють на 4 групи: паровий, ультразвуковий, компресорний, меш-інгалятор. Три останні також носять назву небулайзери.
Діапазон цін надзвичайно широкий, тому орієнтуючись лише на вартість вибрати інгалятор не так просто.

Детальніше про кожну групу

Паровий інгалятор - підходить для інгаляцій верхніх дихальних шляхів з використанням ефірних масел. Важливо: забороняється проводити парові інгаляції, якщо температура тіла перевищує 37,5 градусів.  Лікарі, хоча попереджують, що парові інгалятори допомагають не завжди, а швидше "опускають захворювання" в нижчі дихальні шляхи. Проте, це фактично найдешевша група інгаляторів.

Небулайзер  перетворює рідку речовину в аерозоль. Найголовніша характеристика небулайзера, на яку в першу чергу варто звернути увагу - розмір часток лікарського засобу. Чим меншою є частка - тим глибше вона проникає. Небулайзери загалом мають схожі параметри дисперсності, проте відрізняються в деяких моментах.

Ультразвукові інгалятори:

- для інгаляцій використовують мінеральну воду, ефірні масла, відвари лікарських трав;

- часто використовують для ароматерапії та зволоження повітря в приміщенні;

- є препарати, основні компоненти яких руйнуються під дією ультразвукових хвиль;

- компактні;

- абсолютно безшумні;

- оснащені акумуляторами;

Компресорні інгалятори:

- виробляє частки, менші від 5 мкм;

- розпилює майже всі лікарські засоби та трави, які використовують для інгаляцій;

- тривалий строк експлуатації;

- більш шумні, ніж ультразвукові та меш-небулайзери та більші за розміром (проте зараз виробники пропонують майже безшумні та негабаритні моделі);

- користуються найбільшою популярністю серед споживачів через невисоку вартість, ефективність та простоту у використанні.

Меш-небулайзери:

- порівняно віднедавна на ринку, найбільш досконала модель насьогодні;

- робочий елемент - мембрана з дрібними отворами; інгалятор буквально продавлює лікарський засіб через мембрану перетворюючи його в аерозоль;

- абсолютно безшумний;

- невеликого розміру - його можна навіть носити в кишені;

- для використання підходять асболютно всі лікарські засоби;

- вся доза ліків потрапляє в легені, тому що його можна вмикати на кожен вдих і вимикати на видиху;

- досить висока ціна.

Наразі, ви вже здебільшого зорієнтовані, як вибрати інгалятор, який підійде вам найкраще.